Pomysły na aranżacje pokoju dla chłopca

26 listopada 2018
0 komentarzy

Niezależnie od tego, czy chłopiec jest typem małego, żądnego przygód odkrywcy, czy też spokojnego naukowca, potrzebuje wokół siebie odpowiedniej przestrzeni, która umożliwi jego rozwój. Podpowiadamy, jak urządzić pokój chłopca, aby stał się idealnym miejscem do rozwijania jego młodzieńczych pasji!

Odpowiednie miejsce do nauki – i nie tylko!

Podstawowym elementem, który powinien znaleźć się w pokoju każdego chłopca, jest oczywiście biurko. Nie może to być jednak typowe, małe biurko dziecięce – to właśnie przy nim chłopiec spędzi najwięcej czasu, ucząc się czy rozwijając swoje zainteresowania. Z tego powodu warto umieścić w pokoju długie, podwójne biurko – dzięki temu jedna część będzie przeznaczona do nauki, a druga do gry na komputerze i zabawy. Aby chłopiec mógł w komfortowy sposób korzystać z podwójnego biurka, przy każdej z części należy ustawić wygodny, ergonomiczny fotel, który pozwoli dziecku na zachowanie prawidłowej postawy.

Półki, półki, półeczki

Każdy rodzic doskonale wie, że niektórzy chłopcy potrafią być naprawdę zapalonymi kolekcjonerami. Niezależnie od tego, czy są to repliki czołgów, samoloty, a może modele samochodów, muszą być odpowiednio wyeksponowane! Aby młodzieńcze kolekcje mogły w każdej chwili cieszyć oczy chłopca i zachwycać jego gości, warto umieścić w pokoju wygodne półki. Powinny znaleźć się na wysokości około 50 centymetrów – dzięki temu chłopiec będzie mógł ustawić tam swoje ulubione zabawki, a jednocześnie bez trudu sięgnie po nie w trakcie zabawy z kolegami.

Ogromny, miękki dywan

W pokoju każdego chłopca powinien znaleźć się duży dywan – z pewnością będzie to jego ulubiona przestrzeń, służąca do zabawy. Warto wybrać taki dywan, który można łatwo utrzymać w czystości – dziecięce wypadki z sokiem w roli głównej czy zabawy z przyjaciółmi mogą skutkować zabrudzeniami, dlatego najlepiej sprawdzi się odporny na zabrudzenia i uszkodzenia dywan.

Nowoczesne gadżety

Większość chłopców przepada za nowoczesnymi gadżetami – to bez wątpienia typowo męska cecha. Warto wprowadzić kilka ciekawych elementów do pokoju chłopca, aby mógł korzystać z ich funkcjonalności. Doskonale sprawdzi się lampka biurowa, montowana nad łóżkiem. Pozwoli ona na wygodne czytanie książki przed snem, a dzięki możliwości przymontowania do ściany nie zajmie dodatkowej przestrzeni na półce czy stoliku.

Ozdobne dodatki w pokoju chłopca

Choć chłopcy – w przeciwieństwie do dziewczynek – nie przepadają za dużą ilością ozdób czy zwiewnych tkanin, warto zaaranżować pokój w taki sposób, aby nie zabrakło w nim designerskich dodatków. Doskonale sprawdzą się fototapety z ulubionymi postaciami dziecka z gier czy filmów, a także ogromne drukowane loga, przyklejane na ścianę. Takie dekoracje są proste w montażu, a pozwolą na spersonalizowanie pokoju chłopca i dopasowanie wystroju do jego młodzieńczych pasji. Jednocześnie umożliwiają one szybką zmianę – na wypadek, gdyby któryś z jego dotychczasowych superbohaterów przegrał z innym, posiadającym lepsze supermoce i konieczna okaże się drobna zmiana wystroju.

W pokoju młodszego chłopca sprawdzą się ciekawe, funkcjonalne pojemniki na klocki, na przykład od firmy LEGO. Jednocześnie tego typu pojemnik pozwoli na błyskawicznie uprzątnięcie klocków czy zabawek, kiedy w pokoju chłopca zapanuje zbyt duży chaos.

Pomysły na aranżacje pokoju dla chłopca – podsumowanie

Urządzając pokój dla chłopca, warto kierować się przede wszystkim jego przyzwyczajeniami i zainteresowaniami. Podwójne biurko oraz dwa fotele, duży dywan do zabawy, wygodne półki czy nowoczesna lampka nad łóżkiem sprawią, że chłopiec będzie miał doskonałe warunki zarówno do zabawy, jak i do nauki. Nie należy zapominać o elementach dekoracyjnych, które z pewnością staną się źródłem ogromnej radości dziecka – szczególnie jeśli będą stworzone z rozmachem, jak na przykład ogromna, kolorowa fototapeta. Warto również zaangażować chłopca w aranżację pokoju – dzięki temu jego małe królestwo będzie doskonale dopasowane do chłopięcych potrzeb i wymagań.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Aranżacja pokoju dla dziewczynki to nie lada wyzwanie – pokój powinien być urządzony tak, aby mała księżniczka mogła poczuć się niczym w ulubionej bajce! Odpowiednio zaaranżowany pokój powinien pozwalać dziewczynce na rozwijanie jej dziecięcych pasji, a jednocześnie musi być przytulny i stylowy. Podpowiadamy, jak urządzić pokój dla dziewczynki, aby efekt końcowy przekroczył jej najśmielsze oczekiwania!
30 października 2018
0 komentarzy

Najlepsze kolory do pokoi dziecięcych

Aranżacja pokoju dziecięcego może być nie lada wyzwaniem. Szczególnie wtedy, gdy dysponujemy małym metrażem, na którym trudno pomieścić wszystkie niezbędne strefy, tj. do spania, do nauki, do zabawy, do odpoczynku… Z drugiej strony może też przynieść wiele radości, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, które będą aktywnie uczestniczyć w urządzaniu swojego małego królestwa. Jedną z rzeczy, którą warto omówić z najmłodszym domownikiem, jest wybór odpowiedniej palety barw.
21 sierpnia 2018
0 komentarzy