Najlepsze kolory do pokoi dziecięcych

21 sierpnia 2018
0 komentarzy

Aranżacja pokoju dziecięcego może być nie lada wyzwaniem. Szczególnie wtedy, gdy dysponujemy małym metrażem, na którym trudno pomieścić wszystkie niezbędne strefy, tj. do spania, do nauki, do zabawy, do odpoczynku… Z drugiej strony może też przynieść wiele radości, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, które będą aktywnie uczestniczyć w urządzaniu swojego małego królestwa. Jedną z rzeczy, którą warto omówić z najmłodszym domownikiem, jest wybór odpowiedniej palety barw. To od niej m.in. zależy przytulność wnętrza czy to, w jakim stopniu wpłynie na kreatywność pociechy. Zobacz kilka najciekawszych pomysłów na pokój dziecięcy z kolorowymi dodatkami!

Jak wybrać kolory do pokoju dziecięcego?

Jeszcze przed rozpoczęciem aranżacyjnych działań warto dobrze przemyśleć dobór kolorów w pokoju dziecięcym. Idealnie, jeśli znajdzie się wśród nich ulubiony odcień Twojej pociechy, który najlepiej wprowadzić do wnętrza za pomocą dodatków. Warto przy tym postawić na neutralną bazę (którą stworzą np. białe ściany i podłoga z jasnego drewna). Pozwoli ona w dowolnym momencie zmienić wystrój wnętrza i to bez konieczności przeprowadzania czasochłonnych remontów! Wraz z rozwojem dziecka, gdy zmienia się jego gust lub zainteresowania, wystarczy wymienić kilka dodatków i elementów wyposażenia, by stworzyć zupełnie nową aranżację.

Pastelowe inspiracje w pokoju dziecięcym

Niezmiennie popularnością w aranżacji pokoju dla dzieci cieszą się ponadczasowe pastele, które chętnie wybierają także projektanci wnętrz. Te delikatne kolory tworzą bardzo kojący i spokojny klimat, który sprzyja wypoczynkowi po aktywnym dniu. Do tego zastosowany w przytulnej aranżacji motyw gwiazd kojarzy się z czymś bajkowym i wprowadza odrobinę magii do wnętrza :) Wpisuje się też w inspirację geometryczną formą, dzięki której w pokoju dziecięcym panuje ład i harmonia. Urocze ozdóbki na ścianie w odcieniu naturalnego drewna oraz zgaszonej mięty idealnie komponują się z wybranymi meblami.

Tęczowa paleta barw w pokoju dziecięcym

Jeśli zależy Ci na kreatywnej przestrzeni, zainspiruj się pomysłami na wielobarwne aranżacje. Tak urządzony pokój dziecięcy wygląda bardzo radośnie i tętni pozytywną energią. Białe łóżko oraz biurko z krzesłem czy zabudowana szafa w białym połysku równoważą dynamiczną aranżację, w której króluje kolor. Dywan z geometrycznym wzorem oraz ściany utrzymane są w pastelowej tonacji, natomiast pokój dla dziecka zdecydowanie ożywiają meble w słonecznej żółci oraz czerwone akcenty na grafikach i pościeli.

Kolorowa wzorzysta tapeta – dobry pomysł na oryginalny pokój dziecięcy

Jak prezentuje się aranżacja pokoju dziecięcego, w której główną rolę odgrywa wielobarwna wzorzysta tapeta? Wyjątkowo oryginalnie! A wręcz podwójnie zaskakująco, gdy spostrzec, że na ścianie w geometryczny motyw układają się tak naprawdę… pływające rybki :) To rozwiązanie nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter, nie tylko ze względu na ciekawy wzór, ale także kontrastowe kolory w pomysłowej kompozycji. Dopasowane do nich szczegóły – tj. fronty szafek w zbliżonych odcieniach czy wnętrza zabudowanej szafy z łóżkiem-leżanką – wkomponowano w białe meble. Ich śnieżny kolor i nowoczesne wykończenie z połyskiem stanowią idealne tło dla bardziej „dynamicznych” elementów aranżacji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Pomysły na aranżacje pokoju dla chłopca

Niezależnie od tego, czy chłopiec jest typem małego, żądnego przygód odkrywcy, czy też spokojnego naukowca, potrzebuje wokół siebie odpowiedniej przestrzeni, która umożliwi jego rozwój. Podpowiadamy, jak urządzić pokój chłopca, aby stał się idealnym miejscem do rozwijania jego młodzieńczych pasji!
26 listopada 2018
0 komentarzy

Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Aranżacja pokoju dla dziewczynki to nie lada wyzwanie – pokój powinien być urządzony tak, aby mała księżniczka mogła poczuć się niczym w ulubionej bajce! Odpowiednio zaaranżowany pokój powinien pozwalać dziewczynce na rozwijanie jej dziecięcych pasji, a jednocześnie musi być przytulny i stylowy. Podpowiadamy, jak urządzić pokój dla dziewczynki, aby efekt końcowy przekroczył jej najśmielsze oczekiwania!
30 października 2018
0 komentarzy